• Okręgowe Eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

•

W Okręgowych Eliminacjach Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, które odbyły się dzisiaj w GOKiBP w Skarszewach, nasi uczniowie wywalczyli zaszczytne miejsca, awansując tym samym do kolejnego etapu.

W kat. recytacja dzieci młodszych:

🥇I miejsce - Nela Bzichot

🥉III miejsce - Wiktoria Krauza

W kategorii klas starszych

🥇 I miejsce - Ada Brzoskowska

🥈 II miejsce - Franciszek Nierzwicki

Wielkie brawa dla Wszystkich i powodzenia na kolejnym etapie konkursu👍

• Światowy Dzień Ziemi 🌎💚💙

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi 🌎.

To największe ekologiczne święto świata. 💚 🌎💙 Podczas zajęć przedszkolaki zastanawiały się jak można pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna. Ćwiczyły jak segregować odpady, dowiedziały się, co to jest ekologia i recykling ♻️. Powstało wiele wspaniałych tematycznych prac plastycznych🌎💚💙Ponadto, dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w sprzątaniu okolic naszej szkoły . 🌎🚮

• Wycieczka klas I-III do Skarszew.

• W ramach realizacji "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0", klasy I-III wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Biblioteki Publicznej w Skarszewach, gdzie sympatyczne panie bibliotekarki zapoznały dzieci z pracą bibliotekarza. Przedstawiły zasady korzystania z biblioteki i czytelni oraz gorąco zachęciły do czytania, prezentując ciekawe pozycje książkowe.

Odwiedziliśmy również Zamek Joannitów, dotknęliśmy zabytkowych murów miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć pomnik Józefa Wybickiego. Świetnie bawiliśmy się na placu zabaw Nivea. Na zakończenie zjedliśmy pyszną pizzę.

#GminnyOśrodekKulturyiBibliotekaPublicznaSkarszewy

• 🍫DZIEŃ CZEKOLADY🍫

•  "Ta tabliczka pilnie zerka,

Na każdego spod sreberka.

Może gorzka być lub mleczna

Biała, deserowa, ale zawsze jest bajeczna.

Z orzechami lub nadzieniem.

Rządzi naszym podniebieniem."

🍫🍫🥰  W piątek w naszym oddziale przedszkolnym odbył się jeden z najsłodszych dni w roku 🍫DZIEŃ CZEKOLADY🍫

Na zajęciach przedszkolaki miały okazję poznać tajemnice czekolady. Dowiedziały się z czego i w jaki sposób powstaje ten przysmak. Za pomocą zmysłów poznały jej właściwości- najmilsza okazała się być degustacja!   Przypomniano dzieciom również o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jedzenie słodyczy w umiarkowanych ilościach.

• Konkurs Wielkanocny👍🥳 ❗

• Ogłoszenie!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić wyniki Konkursu Wielkanocnego, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Skarszewach.

Kategoria -  przedszkola

🥇I miejsce -  nasz oddział przedszkolny

Kategoria kl I-III

🥈II miejsce - Oliwia Wiśniewska

🥉III miejsce - Miłosz Hensel

Wyróżnienie - Julia Murglin

Kategoria kl IV-V

🥇I miejsce -Tomasz Falgowski

Kategoria kl VII-VIII

🥉III miejsce - Anna Kistowska

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i wielkie brawa dla nagrodzonych👍🥳 ❗Wręczenie nagród odbyło się 27.03 o godzinie 12.00 w Zamku Joanitów

• 🧦 Dzień Kolorowej Skarpetki ❤️

• Dzisiaj, 21 marca obchodzimy Dzień kolorowej skarpetki Dzisiaj, 21 marca obchodzimy Dzień kolorowej skarpetki 🧦 Dzieci przyszły do przedszkola w kolorowych skarpetkach nie do pary, które były wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa ❤️

• „Wybieram przyszłość zawodową” - targi edukacyjne.

• „Wybieram przyszłość zawodową”  🧑🏻‍🚒🧑🏼‍✈️👨🏻‍🎨👨🏻‍🔧🧑🏼‍🔬„🧑🏼‍⚕️👨🏻‍💻👮🏻‍♂️👨🏼‍⚕️🧑🏼‍🏫🧑🏻‍🍳 Pod takim hasłem uczniowie klasy VIII wzięli dzisiaj udział w Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd.