• 📣LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI📣

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości.

To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Akcja ma na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami. 2-osobowy zespół Edukatorów prowadził warsztaty w naszej szkole z zakresu:

-elektronika - mikrokontrolery,

-druk 3D,

-rękodzieło,

-multimedia.

Dzięki Mobilnym Laboratoriom Przyszłości uczniowie mają szansę na rozwijanie kreatywności, pasji, zainteresowań i talentów, które przełożą się na lepszy start w dorosłość.

#laboratoriaprzyszłosci

• Dzień Matki🌷❤️

• Dnia 26 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie klas I-III  przygotowali dla swoich kochanych Mam montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło również pokazu tanecznego. Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoje mamy własnoręcznie wykonanymi bukiecikami kwiatów. Atmosfera uroczystości była wspaniała. Poprzez wiersz, piosenkę, taniec wyraziły swoim kochanym mamom, swoje uczucia oraz podziękowały  za trud włożony w ich wychowanie❤️

• "Kamienny Zdrój"- wycieczka oddziału przedszkolnego.

• 19 maja dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na pieszą wycieczkę do "Kamiennego Zdroju". Jest to miejsce, w którym można zorganizować mnóstwo różnych uroczystości. 🍲🥗🍰 Pani Ania, szefowa kuchni 👩‍🍳 oprowadziła dzieci po wszystkich pomieszczeniach znajdujących się w "Kamiennym Zdroju" tj. sali w której odbywają się uroczystości, chłodnie w której przechowywane są produkty oraz gotowe dania, pokoje dla gości, zmywak, zaplecza itp. Opowiedziała przedszkolakom jak wygląda praca kucharza 👩‍🍳, pokazała nam sprzęty i narzędzia, dzięki którym sporządzane zostają pyszne posiłki 🍜🥗🎂  Praca w takim miejscu wymaga wiele cierpliwości, precyzji i ostrożności.  Na zakończenie dnia, dzieci miło i radośnie spędziły czas na placu zabaw, który znajduje się na terenie obiektu.  Dziękujemy właścicielom, Pani Ewie i Panu Rafałowi oraz pracownikom "Kamiennego Zdroju" za poświęcony czas. Życzymy wielu sukcesów w dalszej działalności. 🍀

• Sukces naszych uczniów!

W Okręgowych Eliminacjach Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, które odbyły się dzisiaj w GOKiBP w Skarszewach, nasi uczniowie wywalczyli zaszczytne miejsca, awansując tym samym do kolejnego etapu. W kat. recytacja dzieci młodszych:

I miejsce - Nela Bzichot z kl. I

wyróżnienie - Wiktoria Krauze z kl. II

W kat. recytacja dzieci starszych:

I miejsce - Marta Brzoskowska z kl. V

II miejsce - Franciszek Nierzwicki z kl. IV

Gratulujemy

• ,,Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz”. ♥️

• Dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję poznać Panią Anię, instruktorkę koni, która opowiedziała nam o swojej pasji i zamiłowaniu do tych cudownych zwierząt 🐴🐎. Przedszkolaki poznały podstawowe zasady jazdy konnej. Wielkim przeżyciem dla dzieci było to, iż  miały możliwość bezpośredniego kontaktu z końmi poprzez przejażdżkę na jednym z nich, czesaniu czy karmieniu słodką marchewką i jabłuszkiem. Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie w pamięci dzieci na długo. 🥰  Dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas i przemiłą atmosferę  ♥️💐  ,,Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz”. ♥️ ”.